Statystyka

Rate this post

Pojęcia statystyczne są znane już od wielu lat. Zajmują się nimi osoby, które ukończyły szkoły o profilu matematycznym. Oczywiście nie jest to warunek, bowiem statystyka, to nauką którą mogą zająć się praktycznie wszyscy, jeśli potrafią. Statystyka to pojęcie bardzo szerokie ze względu na duży obszar w jakim się porusza. Bada praktycznie każde pojęcie, które można zmierzyć liczbami.

Statystyka opiera się na badaniach oraz obserwacjach. Najlepszym sposobem zdobywania danych są ankiety, które wypełniają osoby będące reprezentantem danej grupy badawczej. Warto wspomnieć w tym miejscu, że każdy z nas do takiej grupy należy, z tym że nie wiemy do jakiej grupy zostaniemy zakwalifikowani. Bardzo specjalistycznym pojęciem w zakresie statystyki jest próba badawcza. Chodzi tutaj o to, że wskazane badanie zostało wykonane właśnie na odpowiedniej grupie.

Ci którzy pisali już w swoim życiu prace magisterskie lub prace licencjackie, doskonale wiedzą, że bez takich prób ciężko się obejść wykonując określone zagadnienie. W takich pracach dobrze skorzystać z graficznego obrazu określonej ankiety, jakim bez wątpienia jest wykres. Trochę koloru i analiz i każda praca zyskuje na wartości, i to bardzo wiele.

Dodaj komentarz