Grafika

Grafika należy do kierunku, który charakteryzuje się sztukami plastycznymi. Prezentacja wizualna, oraz jej ilustrowanie w tym przypadku odgrywa bardzo ważną rolę. Studenci muszą zatem wyróżniać się zdolnościami plastycznymi i obsługą komputera, gdzie z łatwością swoje pomysły dopracują w specjalnych programach.

Nie mniej wymagane są zdolności orientacyjne w zakresie projektowania, grafiki, malarstwie czy animacji. Oczywistym jest, iż wyżej wspomniane specjalistyczne programy muszą przez studenta na kierunku grafika być znane, a tym samym nie sprawiać trudności w obsłudze danej aplikacji. Do najczęściej używanych należy Flash, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Indesign itp. Charakterystyczne u przyszłego grafika musi być to, iż swoją pracę wykonuje nie tylko dokładnie i dobrze, ale także szybko. Na studiach o kierunku grafika nie ominą absolwentów także prace zaliczeniowe.

W zależności od tego jak dany kandydat na grafika podchodzi do edukacji i na ile poświęcenie się grafice jest jego pasją prace mogą sprawiać mniejsze lub większe problemy. Ważne jest natomiast, aby nie zapominać o języku w jakim wiedza zostanie przelana na papier. Częste błędy językowe tj. używanie wyrazów przestarzałych, jak również zbyt innowacyjnych mogą bowiem sprawić, iż praca nie zostanie odebrana pozytywnie.

Dodaj komentarz