Filozofia

Filozofia wywodzi się z czasów starożytnych. Wielu ludziom pozwoliła zrozumieć świat w takim stopniu, w którym nie dane jest niejednemu z nas.

Filozofia dla wielu ludzi to wielka tajemnica. Nie ma się temu co dziwić, bo dopiero głębsze wejście w jej struktury pozwala ukazać całe jej piękno. Ci którzy doświadczyli już kontaktu z filozofią wiedzą, że trzeba rozpoczynać swoją przygodę od podstaw. Należy więc poznać zdanie Greków i Rzymian, a następnie ruszyć w stronę rozważań myślicieli żyjących w obecnych czasach. Tych jest bez liku i praktycznie każdego dnia możemy poznać nazwisko kolejnego myśliciela. Sytuacja jest dość skomplikowana, bowiem uczelnie na całym świecie notują raczej spadek ilości studentów chętnych rozpocząć naukę na takich kierunkach. Widać więc wyraźnie, że filozofia staje się raczej hobby, aniżeli podstawą do zdobycia wykształcenia. Materiałów na temat myślicieli i ich rozważań jest mnóstwo, dlatego też ze znalezieniem interesujących publikacji nie ma dzisiaj żadnego problemu.

Oczywiście nie muszą to być prace magisterskie, czy też prace licencjackie, ale wystarczy wizyta na stronie internetowej, aby zaczerpnąć trochę podstawowej wiedzy. Strony i ich adresy łatwo odnajdziesz wpisując odpowiednie hasło do wyszukiwarki internetowej.

Dodaj komentarz