Germanistyka

Germanistyka należy do kierunku, który obejmuje zakres humanistyczny. Nauka skupia się na języku niemieckim, a także literaturą wywodzącą się również z tego kraju. Należy do nauki, która ma na celu badanie zarówno kultury jak i literatury owego języka.

Jak sama nazwa wskazuje germanista, to osoba specjalizująca się w języku niemieckim, jednak aby ukończyć studia o kierunku germanistyka trzeba wykazać się mnóstwem prac wskazujących na to, iż student posiada odpowiednia wiedzę na ten temat, a język niemiecki nie sprawia mu żadnych problemów. Wiedza z zakresu kultury i literatury czy historii musi być podparta idealnym jej przekazem w tym języku, dlatego student wybierając ten kierunek powinien już na wstępie czuć się swobodnie z zakresu tej wiedzy.

Oczywiście nie jest powiedziane, iż po ukończeniu owych studiów germanistyka osoba podejmuje pracę tylko i wyłącznie jako wykładowca czy nauczyciel. Szerokie możliwości otwiera przed absolwentami rynek biznesu i turystyki, tłumaczy itp. Co ważne owy rynek, o którym mowa nie koniecznie musi być na terenie kraju.

Podsumowując, studia są wymagające, dlatego średnio zaawansowany poziom języka niemieckiego powinien już na wstępie wyróżniać danego studenta ubiegającego się o miejsce na germanistyce.

Dodaj komentarz