Hotelarstwo

5/5 - (5 votes)

Hotelarstwo to niezwykle intratna możliwość zarabiania pieniędzy. Oczywiście wiele zależy od właściciela oraz przedsiębiorcy, którzy dany interes prowadzą. W większości przypadków konieczne jest skończenie szkół, gdzie hotelarstwo jest tematem głównym. Niemniej jednak nie można skreślać tych, którzy nie ukończyli szkół hotelarskich i turystycznych oraz prace magisterskie, czy też prace licencjackie pisali z innego zakresu wiedzy. Pamiętajmy, że prowadzenie oraz budowa hotelu wymaga szczególnego nakładu finansowego.

Hotelarstwo to kierunek studiów związany z branżą turystyczną i hotelarską, który zapewnia studentom wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w tej branży. Studenci hotelarstwa uczą się o zarządzaniu hotelem, marketingu i sprzedaży, zasadach obsługi gości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, rachunkowości i finansach w hotelarstwie, a także o kuchni i gastronomii. Absolwenci hotelarstwa mogą znaleźć zatrudnienie jako menedżerowie hoteli, specjaliści ds. marketingu i sprzedaży, recepcjoniści, kierownicy działów kuchni i restauracji, a także jako doradcy ds. turystyki. Mogą także prowadzić własne działalności w branży hotelarskiej lub kontynuować swoje studia na studiach magisterskich i doktoranckich.

W dobie światowego kryzysu inwestorów jest niewielu, bowiem każdy liczy każdą złotówkę zanim ją wyda. Chętnych do gromadzenia dużych środków jest wielu, jednak oszczędność i logika w postępowaniu są na pierwszym miejscu i to właśnie one biorą górę nad nieprzemyślanymi decyzjami. Budowa hotelu oprócz wysokich środków finansowych wymaga także personelu, mogącego spełnić wymagania klientów. W zależności od standardu hotelu te wymagania są różne. Jednak każdy z pracowników ma szansę przystosować się do zadań zawodowych, jeśli włoży w swoje działania wystarczającą ilość pracy. Warto dodać także, że hotelarstwo rozwija się głównie w miejscach, gdzie przewiduje się ogromne zainteresowanie klientów.

Dodaj komentarz