Architektura

Architektura jest kierunkiem przyjemnym, lecz trudnym. Na tego typu studia zwykle wybierają się Ci, którzy wyróżniają się mnóstwem zainteresowań i zdolnościami w szerokim pojęciu tego słowa. Wiele ciekawych zagadnień z dziedziny architektury poruszanych na zajęciach i wykładach daje perspektywy na to, iż w naszym kraju nie zabraknie dobrze wyedukowanych architektów. Zaliczenia w postaci prac wymagają jednak poprawnej polszczyzny bez błędów ortograficznych, stylistycznych, fleksyjnych, a nawet używania języka regionalnego. Od lat kierunek jakim jest architektura ma na celu kształcić pod kątem znajomości szerokiej wiedzy w zakresie ergonomii, sztuki, historii sztuki, zabytków, projektowania itp.

Nie mniej ważne jest także zespolenie studentów z otoczeniem, oraz wskazanie im wartości wynikających tego o czym i jak szeroko może przemawiać do nas architektura. Dlatego na tym kierunku nie ma mowy o wybiórczych zajęciach, gdyż nadrobienie jakichkolwiek zaległości jest bardzo trudne, a pozostawienie ich bez nadrabiania sprawi, iż poniesiemy przykre konsekwencje.

Wszystkim wiadomo, że wyżej wymieniony kierunek nie jest łatwy, a każda praca dyplomowa wymaga od studenta dużej wiedzy i zaangażowania w temat. Chcąc skończyć owe studia trzeba wykazać się bardziej niż się wydaje.

Dodaj komentarz